Gömülü Sistemler

Endüstriyel gömülü sistemler, daha büyük bir mekanik veya elektrik sistemi içindeki belirli işlemleri denetlemek için çok çeşitli endüstrilerde kullanılır. HVAC ünitelerinden karmaşık havacılık elektroniğine kadar, endüstriyel gömülü sistemler her yerde bulunur. Daha büyük sistemlerde endüstriyel gömülü sistemler, motorları sürmek, montaj hattı hızlarını kontrol etmek, ağ ekipmanlarını ve/veya sıcaklıkları ayarlamak gibi belirli görevleri yerine getiren programlanabilir bir işletim sistemi olarak hareket eder. Endüstriyel yazılım sektörünün öncüsü olan Spectre Robotics bu bağlamda en çok LPG Dolum Sistemleri ve Hidroelektrik Santrali için otomasyon yazılımları geliştirmektedir.

Spectre Robotcs Gömülü Sistem Teknolojisi

Gömülü sistem yazılımı yapan sayılı şirketten biri olan Spectre Robotics, güç verimliliğini kontrol etmeye, performansı en üst düzeye çıkarmaya ve zorlu ortamlarda çalışırken süreçleri kontrol etmeye yardımcı olmak için birçok otomasyon sistemi geliştirmektedir. Genel olarak firmamız bünyesinde geliştirilen gömülü sistemler, mikroişlemci, bellek, güç kaynağı ve daha büyük bir sistemin diğer bölümleriyle iletişim kuran harici arabirimlere sahip minyatür devre kartlarına benzer. Endüstriyel otomasyon uygulamalarında, gömülü bir sistem düşünüldüğünde, makine kontrolü ve makine izleme iki ana kullanım durumu bulunmaktadır. Bunları şu şekilde listelemek mümkün:

1. Makine Kontrolü için Endüstriyel Gömülü Sistemler

Spectre robotics makine kontrolü için, gömülü otomasyon sistemi, bir CNC makinesinde sıvı akış hızlarını korumak, montaj hattı hızlarını kontrol etmek ve motor tahrikli işlemlerde dişli oranlarını otomatik olarak ayarlamak gibi endüstriyel ekipman içinde bir dizi görevi gerçekleştirmek için kullanılır. Birçok üretim sistemi, G/Ç düzeyinde iletişim kurabilen programlanabilir mantık denetleyicilerine (PLC) zaten sahiptir. Bu sistemin başlıca özellikleri ise şu şekildedir:

  • Geliştirdiğimiz endüstriyel gömülü sistemler, tescilli NC ve CNC işlevselliği ile birlikte otomasyon yazılımından yararlanarak mevcut makine kontrollerine entegre edilebilir.
  • Endüstriyel gömülü sistemler, kontrol mimarisini birleştirmeye ve merkezileştirmeye, bakım maliyetlerini düşürmeye ve bir makinenin performans yeteneklerini optimize etmeye yardımcı olur.
  • Ek olarak, makine kontrolü, üreticilerin genel ürün kalitesini iyileştirmesine yardımcı olan yerleşik bir otomasyon özelliğidir.

2. Makine İzleme için Endüstriyel Gömülü Sistemler

Spectre robotics makine izlemede endüstriyel gömülü sistemler, bir sistemin durumunu gerçek zamanlı olarak inceleyerek güç, basınç, sıcaklık, titreşim, akış hızı ve daha fazlasını ölçer. Makine izlemede, mevcut üretim sistemleri, performans verilerini merkezi bir sunucuya veya bulut tabanlı ağ geçidine göndermek için mevcut ağ bağlantılarından yararlanabilir.

Spectre robotics gömülü sistem teknolojisi ile sizler de üretim ve iş akış sürecinizi sorunsuz bir şekilde yönetmek için hemen iletişime geçebilirsiniz.