Endüstriyel Otomasyon

Seri üretim bantları sayesinde dakikalar içerisinde ürün elde etmeyi sağlayan en önemli teknoloji kuşkusuz endüstriyel otomasyon sistemleridir. Endüstriyel otomasyon hizmeti teknolojinin hızla gelişmeye başladığı 19. yüzyılla birlikte endüstriyelleşme kavramı da hızla üretim dünyasının gündelik hayatına adapte oldu. Makine ve robot teknolojilerinden farklı olarak teknolojinin nispeten çok daha az geliştiği dönemlerde kol gücü ile yapılan pek çok araç- gereç hızlı bir şekilde endüstriyel seri üretim bantlarında dakikalar içerisinde üretilebilir hale gelmiştir. Bu bağlamda üretimin hızlı olması ile birlikte yeni araç-gereçler, teknolojiler ve kontrol sistemleri de bugünün teknolojisine gelmeyi sağlayan başlıca etmenler arasındaki yerini almıştır.

Endüstriyel Otomasyon Özellikleri

Robotik kodlama, bilgisayar yazılımı gibi teknolojilerin kullanımı yoluyla çeşitli endüstrilerde kullanılan endüstriyel otomasyon hizmetleri esasen makine ve süreçlerin otonom sistemler tarafından kontrolüdür. Endüstriler, üretkenliği artırmak ve çalışanlarla ilgili maliyetleri, onların faydalarını ve diğer ilgili giderleri azaltırken, hassasiyeti ve esnekliği artırmak için otomasyon uygular. Spectre Robotics tarafından etkili bir şekilde verilen endüstriyel otomasyon hizmetlerinin başlıca sağladığı özellikler ise şu şekilde özetlenebilir:

  • PLC – HMI Uygulamaları alanında genel itibari ile kaliteli endüstriyel otomasyon hizmeti verilmektedir.
  • Üretimin sorunsuz gerçekleşmesi için Mikrobilgisayar Tabanlı Kontrol Sistemleri ile hızlı, kullanışlı ve güncellenebilir yapılar kurulmaktadır
  • Mobil cihazlardan kontrol sağlayarak operasyonların yönetimi güvence altına alınmaktadır

Endüstriyel Otomasyon Avantajları

Endüstriyel otomasyonun gelişmesi ile birlikte makine çalışmasına kontrol döngüleri eklendi. Bunlar, insan girişine izin veren açık kontrol döngüleri veya tam otomatik olan kapalı döngüler şeklinde tasarlanabilmektedir. Üretici bir firma için endüstriyel otomasyon avantajları şu şekildedir:

  • Endüstriyel kontrol sistemleri (ICS), yerel ve uzaktan izleme ve kontrol sağlar.
  • Giderek daha gelişmiş kontrol mekanizmalarıyla endüstriler günde 24 saat çalışabilir. Verimlilik artarken hatalar azalır, buna karşın kalite de artar

Spectre Robotics Endüstriyel Otomasyon Hizmetleri

Endüstriyel otomasyon hizmetleri bağlamında sektörün en önde gelen firmalarından birisi olan Spectre Robotics sahip olduğu teknoloji ve yetkin elemanlar ile müşteriden her daim tam not almayı başarmaktadır. Bugüne değin birçok farklı sektörde çalışan firmaya özelleştirilmiş endüstriyel otomasyon hizmeti veren firmamız ile iletişime geçerek sizler de detaylı bilgi sahibi olabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.