Robotik

Robotlar, insanlara yardım edebilen veya insan eylemlerini taklit edebilen programlanabilir sofistike makinelerdir. Robotlar başlangıçta monoton görevlerin (bir montaj hattında araba inşa etmek gibi) üstesinden gelmek için inşa edildi. Ancak yapay zeka alanındaki hızlı gelişme, görüntü işleme dünyasında yaşanan devrim niteliğindeki atılımlar ve hızlanan iletişim kanalları sayesinde çok daha kompleks görevlerin robotlar tarafından başarıyla yapılabilmesi mümkün oldu. Her robotun, bir insanın üzerinde tam kontrole sahip olduğu görevleri gerçekleştiren insan kontrollü botlardan, herhangi bir dış etki olmaksızın görevleri gerçekleştiren tam otonom botlara kadar farklı bir özerklik düzeyi vardır. Ayrıca robotlar kinematik kabiliyetlerine göre farklı serbestlik derecelerine sahiptirler. Modern robotlar kendi işletim sistemlerine sahip olup misyonlarının gerektirdiği koreografiyi yerine getirebilmek üzere popüler olarak Python dili ile kodlanırlar.

Spectre Robotics ailesi olarak farklı serbestlik derecelerine, özerklik seviyelerine, kabiliyetlere sahip robotları endüstrinin hizmetine sunuyoruz. Üretiminizi robotize ederek öncelikle personel bağımlılığınızı azaltıyoruz. Ürün standartlarınızın vardiyalar arası farklılık göstermesinin önüne geçiyoruz. Kalitenizin üretim hattındaki personelin tecrübe seviyesine ve motivasyonuna bağlı olarak dalgalanmasını önlüyoruz. Özetle rutin üretim operasyonunuzun gece-gündüz aralıksız çalışan, her an aynı kalite seviyesini sunan, uzaktan denetlenebilen akıllı makineler tarafından yürütülmesini, firmanızın insan kaynaklarının ise daha nitelikli işlerde değerlendirilebilmesini sağlıyoruz.

Robotik uygulamalarımız ile insan sağlığını tehdit eden ortamlarda, iş güvenliği açısından yüksek riskli proseslerde sahada makinelerin çalışmasını, insan ile kontrolün gerekli olduğu durumlarda personellerinizin güvenli ve sağlıklı bir ortamda konumlanıp operasyonunuzu uzaktan yönetebilmelerini sağlıyoruz