Mekatronik

Mekatronik, mekanik, elektronik ve elektrik mühendisliği sistemlerinin entegrasyonuna odaklanan ve aynı zamanda robotik, elektronik, bilgisayar bilimi, telekomünikasyon, sistem, kontrol ve ürün mühendisliğinin bir kombinasyonunu içeren disiplinler arası bir mühendislik dalıdır.

Zaman içinde teknoloji ilerledikçe, mühendisliğin çeşitli alt alanları hem uyum sağlama hem de çoğalma konusunda başarılı olmuştur. Mekatroniğin amacı, bu çeşitli alt alanların her birini birleştiren bir tasarım çözümü üretmektir. Başlangıçta, mekatronik alanı, mekanik ve elektroniğin bir kombinasyonundan başka bir şey olmayacaktı; ancak teknik sistemlerin karmaşıklığı gelişmeye devam ettikçe, tanım daha teknik alanları içerecek şekilde genişletildi.

Spectre Robotics ailesi olarak ihtiyacınız olan makinanın özelliklerini talepleriniz doğrultusunda belirleyerek en ince ayrıntısına kadar tasarlıyoruz. Tasarladığımız makineyi imalatını gerçekleştirip yazılıma hazır hale getiriyoruz. Son aşamada yazılımını gerçekleştirerek makinenin dijital hale getiriyoruz.